Jak zapakować książkę do wysyłki by nie uszkodziła się w transporcie?

Książki są doskonałym wyborem na podarunek. Mogą być wręczane przy każdej okazji osobom w każdym wieku i o rozmaitych upodobaniach. Nadają się na prezenty dla bardzo bliskich krewnych, jak i dla pracowników, zwierzchników czy kontrahentów. Ich zaletą jest też możliwość bezproblemowej wysyłki w paczce za granicę. Jeśli planujesz takie upominki na święta czy inną okazję sprawdź, jak wysłać książkę kurierem, aby dotarła w nienaruszonym stanie.

Książka do wysyłki — jak zapakować ciężką książkę z twardą oprawą?

Zaletą książek jest przede wszystkim uniwersalność. Bogaty wybór gatunków, począwszy od prozy i poezji, przez albumy i poradniki, po baśnie i bajki dla dzieci, sprawia, że praktycznie dla każdego adresata znajdzie się odpowiednia pozycja. Wysyłanie literatury również nie stwarza problemu, gdyż książki nie psują się, nie tłuką, a dodatkowo mają kształt sprzyjający pakowaniu. Niestety wielogodzinny, a niekiedy nawet kilkudniowy transport w przesyłce kurierskiej naraża je na uszkodzenia. Dlatego warto wiedzieć, jak wysłać książkę, aby po dotarciu do adresata prezentowała się nienagannie.

Pakowanie książek do wysyłki powinno się odbywać zgodnie z określonymi zasadami. W najprostszy sposób można zabezpieczyć cienkie książki w twardej oprawie. Okładki bowiem same chronią kartki przez zaginaniem czy pognieceniem. Jeśli chcesz dodatkowo zadbać o ochronę zewnętrznej powierzchni, najlepszym sposobem będzie owinięcie folią bąbelkową. W czym wysłać książkę z twardą okładką? Do wyboru masz niewielkie kartonowe pudełko lub sztywną kopertę na dokumenty. Jeśli zdecydujesz się na karton, pamiętaj, aby wielkością był dopasowany do książki.

Jak pakować do wysyłki książki z miękką okładką?

Książki z miękką okładką wymagają staranniejszego zabezpieczenia. Jeśli wysyłasz je w pudełku, ważne jest, aby jego dno i boki były sztywne. Zapobiegnie to odkształcaniu się podczas przenoszenia, co może negatywnie wpływać na stan zawartości. Jak ładnie zapakować książkę w miękkiej okładce? 

Jeśli chcesz, aby była gotowym prezentem, wykonaj kilka prostych kroków:

  • owiń książkę w kolorowy papier prezentowy, zaklej łączenia taśmą i zawiąż wstążkę,
  • zapakowany prezent ciasno owiń folią stretch, która zapobiegnie przesuwaniu się papieru i jego uszkodzeniu,
  • dobierz tekturowe pudełko o wymiarach dopasowanych do książki,
  • prezent dodatkowo owiń folią bąbelkową tak, aby szczelnie wypełnił wnętrze opakowania,
  • karton zamknij, zaklej krawędzie taśmą i nalep na nim etykietę adresową.

Jeśli szczególnie zależy Ci na tym, aby książka dotarła w nienagannym stanie, możesz dodatkowo zabezpieczyć miękkie okładki kawałkami sztywnego plastiku lub tekstury i wszystko razem owinąć folią bąbelkową. Firmy kurierskie takie jak InPost oferują też specjalne opakowania do wysyłki książek, dostosowane wymiarami i konstrukcją.

Jak zapakować książkę do wysyłki — pakowanie wielu książek w jednej paczce

Zapakowanie pojedynczej książki jest o tyle proste, że można ją nadać jako list. W przypadku większej liczby egzemplarzy niezbędne jest już przygotowanie standardowej przesyłki. Jak pakować książki do wysyłki w zestawie? Najlepszym rozwiązaniem są tradycyjne kartony. Różnią się bowiem wymiarami, dzięki czemu można je dopasować do zawartości. Pudełko ma też regularny geometryczny kształt, co usprawni pakowanie i wypełnienie wnętrza.

Wiedząc, w co zapakować książki do wysyłki, należy zadbać o staranne zabezpieczenie każdego egzemplarza. Poszczególne pozycje powinny być pojedynczo owinięte folią bąbelkową i ciasno ułożone w kartonie jedna na drugiej. Puste przestrzenie między nimi również musisz wypełnić folią, aby w czasie transportu książki się nie przemieszczały. Zamknięte pudełko tradycyjne warto owinąć folią stretch i okleić narożniki taśmą. 

Czym wysłać książkę w prezencie? Najlepiej wybrać firmę kurierską, która oferuje tanie przewozy małych gabarytów. Jeśli paczkę nadajesz w kraju, dobrym wyborem będzie InPost z siecią paczkomatów. Przy dużych i ciężkich paczkach postaw na przewoźników takich jak DHL czy DPD, z których kuriera zamówisz z łatwością przez internet.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Co warto wiedzieć przed wysyłką paczki z Anglii do Polski?

Następny artykuł

Wycena paczki — jak obliczyć, ile będzie kosztować?

Powiązane artykuły