DPD, GLS, UPS – którego kuriera wybrać przed świętami? – Euro-Paka.pl

Zbliża się okres wysyłki paczek do Anglii oraz paczek do Polski na święta Wielkiej Nocy. Wielu z Was zastanawia się, którego kuriera wybrać, który kurier byłby odpowiedni dla wysyłanych przez Was paczek. W naszym zestawieniu znajdziecie trzech najczęściej wybieranych przez klientów kurierów od początku tego roku.

Według statystyk z naszego serwisu, największym zainteresowaniem cieszą się paczki do 10kg oraz do 30kg (w przypadku DPD do 31.5kg), paczki te stanowią ponad 70% ogółu zamówień składanych przez naszych klientów.

Wysyłamy paczki do Anglii i paczki do Polski!

W ofercie znajdziemy GLS w bardzo przyzwoitej cenie bo jedynie 89.99zł (£17.99) za paczkę do 10kg wraz z ubezpieczeniem, które pokrywa szkody nawet do 6tyś złotych. Jest to najtańsza opcja, jeżeli chodzi o paczki Polska -> Anglia w systemie od drzwi do drzwi. W przypadku GLS nie musimy martwić się o etykietę – dostarcza ją kurier przy odbiorze przesyłki. Zakres wagowy kuriera to max 50kg.

Za niewielką dopłatą bo jedynie 5zł otrzymamy usługę oferowaną przez UPS. Atutem tego kuriera jest wysoka jakość oferowanych przez niego usług. Przesyłki wysyłane za pośrednictwem UPS dochodzą w ponad 90% w przeciągu 3 dni, a ilość uwag, reklamacji zgłaszanych przez klientów jest równa 0%.  W tej cenie otrzymamy ubezpieczenie do 323zł w cenie przesyłki oraz odbiór paczki tego samego dnia.  Kurierem tym wyślemy przesyłki nawet do 70kg o niestandardowych wymiarach – min. rowery, meble i inne paczki, których nie mogliśmy wysłać za pomocą DPD czy GLS. Etykietę otrzymaną na podany adres w zamówieniu należy wydrukować samemu i nakleić ją na paczkę.

Natomiast jeżeli chodzi o najczęściej wybierany segment – przesyłki do 31.5kg, bezkonkurencyjnie w tym przypadku wygrywa DPD. Otrzymamy wliczone w cenie ubezpieczenie nawet do 5000zł. W obecnej promocji używając kodu rabatowego „DPD” (bez cudzysłowów), zamówimy tego kuriera w cenię 99.74zł za 31.5kg na kierunku Polska -> Anglia. Kodu należy użyć w kroku numer 2 (wypełnianie danych nadawcy i odbiorcy). Promocja jest ograniczona czasowo oraz ilościowo. Etykietę dostarcza kurier tak samo jak w przypadku usługi GLS.

Bezpieczny termin wysyłki paczki na święta.

Najbezpieczniejszą opcją jest wysłanie przesyłki 2 tygodnie przed świętami, mamy wtedy pewność, że dotrze ona bezpiecznie i w terminie do odbiorcy. Zamówienia należy składać na naszej stronie internetowej euro-paka.pl