Jak zapakować paczkę – Poradnik – Euro-Paka.pl

Przeglądając e-maile oraz wiadomości na FaceBook’u naszych klientów, zauważyliśmy, że część z nich ma problem z odpowiednim przygotowaniem/zapakowaniem paczki, aby była ona gotowa do wysyłki. Dodatkowym, częstym zdarzeniem, które zaobserwowaliśmy jest odmówienie odbioru przesyłki przez kuriera, ze względu na brak spełnionych norm wysyłkowych.  Poniżej znajdziesz krótki poradnik, który pozwoli Ci odpowiednio zapakować Twoją paczkę/przesyłkę 🙂

Jak poprawnie zapakować paczkę?

Jak zapakować paczkę

Wysyłając paczkę do Polski lub Anglii za pośrednictwem kuriera DPD, GLS lub ParcelForce, należy bezwzględnie przestrzegać poniższych zaleceń:

 • Przesyłkę należy zapakować w mocny karton lub pudło o odpowiednich wymiarach (założenia wymiarowe na samym dole artykułu)
 • Paczkę należy zabezpieczyć taśmą pakunkową oraz folią stretch, każda krawędź paczki powinna być zaklejona taśmą
 • Wysyłając delikatne przedmioty wypełnij je materiałem amortyzującym wstrząsy. Przedmioty dodatkowo zabezpiecz folią bąbelkową lub styropianem
 • Zawartość paczki nie powinna się przemieszczać wewnątrz kartonu – w przypadku poruszania się zawartości, należy dopełnić wnętrze kartonu piankiami, folią bąbelkową lub styropianem.
 • W przypadku przesyłania elektroniki (np. telewizorów, laptopów itp) należy umieścić przedmiot w ORYGINALNYM OPAKOWANIU (GLS nie pozwala na wysyłkę elektroniki)
 • Umieść na paczce pełne dane odbiorcy tj. Imię i Nazwisko/Adres wraz z kodem pocztowym/Telefon kontaktowy. W przypadku oderwania się etykiety od paczki pozwoli to na ustalenie odbiorcy przesyłki

Spełniasz powyższe zalecenia? Świetnie! Wyceń lub zamów kuriera w 5 minut bez wychodzenia z domu www.euro-paka.pl

Jak poprawnie zapakować bagaż, torbę podróżną lub walizkę?

Wysyłając torbę podróżną, walizkę lub bagaż należy przestrzegać zasad pakowania paczki, które znajdują się powyżej oraz do poniższych zaleceń.

 • Podczas nadawania torby podróżnej, walizki lub jakiegokolwiek innego bagażu, przesyłkę należy zapakować w karton, owinąć stretchem oraz taśmą pakową.
 • Nie mogą wystawać części bagażu tj. rączki czy kółeczka.
 • Paczka powinna mieć wygląd prostopadłościanu, bez żadnych wystających części.

Dodatkowe informacje

Nasi przewoźnicy mogą oznaczyć Twoją paczkę/przesyłkę jako NIESTANDARD jeżeli nie spełnia standardów wypisanych powyżej.

W przypadku oznaczenia paczki jako niestandard może zostać doliczona dodatkowa opłata przez przewoźnika od 60zł do 150zł.

Pamiętaj! Mimo tego, że każda nasza paczka jest ubezpieczona nawet do 5000zł, to przewoźnik może odmówić wypłaty odszkodowania, jeżeli któreś z powyższych warunków nie są spełnione.

Jeżeli masz dodatkowe pytania zapoznaj się z działem „Pytania i Odpowiedzi”

 

 

Założenia wymiarowe przewoźników

 

 • Wymiary paczek DPD Classic:
  łączna waga paczki nie może przekroczyć 31.5 kg;
  najdłuższy bok nie może przekroczyć 175 cm;
  suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 300 cm, obliczane według wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm (gdzie: H- wysokość; W – szerokość; L – długość, najdłuższy bok).
 • Wymiary paczek UPS
  waga jednej paczki nie może być większa niż 70 kg,
  najdłuższy bok nie może mieć długości większej niż 259 cm,
  np. jeśli najdłuższy bok ma 259 cm to szerokość przesyłki nie może przekroczyć 40 cm, a jej wysokość 40 cm.
 • Wymiary paczek ParcelForce:
  łączna waga paczki nie może przekroczyć 30 kg,
  najdłuższy bok nie może przekroczyć 150 cm,
  suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 300 cm, obliczane według wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm (gdzie: H- wysokość; W – szerokość; L – długość, najdłuższy bok).
 • Wymiary paczek GLS: 
  waga jednej paczki nie może być większa niż 50 kg,
  najdłuższy bok nie może mieć długości większej niż 200 cm,
  szerokość przesyłki nie może przekroczyć 80 cm, a jej wysokość 60 cm,
  obwód + najdłuższy bok nie mogą przekroczyć 300 cm,
  sposób obliczania sumy obwodu i najdłuższego boku: 2 x wysokość + 2 x szerokość + 1 x najdłuższy bok.